Eiropas Komisija trešdien iepazīstināja ar rīcības plānu tērauda un metālu rūpniecībai. Nozarē, ko raksturo spēcīga starptautiskā konkurence, Eiropas izpildvara plāno samazināt importa kvotas par 15%.
Laikā, kad nozarei draud 25% ASV muitas nodevas un konkurence no Āzijas rada spiedienu uz Eiropas ražotājiem, Komisija trešdien paziņoja, ka no 1.aprīļa ierobežos tērauda importu par 15%.
“Dažu gadu laikā globālās jaudas pārpalikums, īpaši Āzijā, ir smagi skāris mūsu rūpnīcu pasūtījumu sarakstus,” iepazīstinot ar tērauda un metālrūpniecības rīcības plānu, sacīja Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Stefans Sežurnē, piebilstot: “Šī ir prioritāte numur viens: mums ir jāaizsargā mūsu tērauda rūpnīcas no negodīgas ārvalstu konkurences neatkarīgi no tā, no kurienes tā nāk.”
Kopš amerikāņi noteica 25% tarifu visam tērauda un alumīnija importam ASV, ES ir nobažījusies, ka tās tirgū ieplūdīs vairāk globāla tērauda ražošanas jaudas pārpalikuma. 2018. gadā tirdzniecības strīda laikā ar pirmo Trampa administrāciju ES ieviesa aizsardzības pasākumu, lai ierobežotu tērauda importu. Kopš tā laika tas ir vairākkārt atjaunots.
Sākot ar aprīli, Komisija palielinās šīs kvotas, lai panāktu importa samazinājumu vēl par 15%. Tā arī ir paziņojusi, ka šī gada trešajā ceturksnī iesniegs aizstāšanu drošības klauzulai, kuras termiņš beigsies 2026. gadā.
Kā jau ziņots, ES rīcības plānā tērauda un alumīnija jomā ir iekļauta arī izmeklēšana par alumīniju ES tirgū, lai veiktu iespējamos aizsardzības pasākumus.
“Eiropai ir jābūt globālam tērauda spēlētājam, nevis rotaļu laukumam,” brīdināja Stefans Sežurnē/
Lai aizsargātu savu tirgu no globālo spēlētāju negodīgas konkurences, ES arī plāno ieviest “izkausēta un izlieta” noteikumu attiecībā uz metālu importu. Tam būtu jānovērš ārvalstu importētāju iespēja apiet tirdzniecības aizsardzības pasākumus, piemēram, antidempinga vai antisubsidēšanas pasākumus, pirms nosūtīšanas uz ES veicot ražošanas procesa pēdējo posmu trešā valstī, uz kuru neattiecas pasākumi.
Saskaņā ar jauno noteikumu Komisija varēs vērsties pret valsti, kurā metāls sākotnēji kausēts, lai novērstu iespēju mainīt metālizstrādājuma izcelsmi, veicot minimālu pārveidošanu.
Pharmazee This was beautiful Admin. Thank you for your reflections.